„Jestem Niepokalane Poczęcie... Jestem Maryją, pełną łaski, Matką mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa... Przez moje przybycie do Montichiari życzę sobie, aby Mnie wzywano i czczono, jako Różę Duchowną

Jesteśmy wspólnotą, która modli się za kapłanów i osoby konsekrowane za wstawiennictwem Matki Bożej Róży Duchownej.

Spotykamy się każdego 12 dnia miesiąca na wspólnej modlitwie różańcowej i Eucharystii. Miejscem spotkań jest Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu. Jeśli chcesz włączyć się w modlitwę za osoby poświęcone Bogu, zapraszamy każdego 12. dnia miesiąca.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Aktualności ze spotkań można również znaleźć na naszym profilu FB https://www.facebook.com/wspolnota.rozaduchowna.9

 


 

Kilka informacji o powstaniu naszej Wspólnoty... 

 

Jesteśmy Wspólnotą, która odpowiadając na prośbę Matki Bożej Róży Duchownej, swoją modlitwą otacza kapłanów i osoby konsekrowane.
Nasza wspólna droga rozpoczęła się w 2015 roku, wtedy to figura Matki Bożej Pielgrzymującej - Róży Duchownej wędrowała wśród osób świeckich zamieszkujących w Luboniu. Te odwiedziny Róży Duchownej przyczyniły się do podjęcia modlitwy za kapłanów i osoby konsekrowane przez kolejne osoby.

W roku 2017 zostały zorganizowane trzydniowe rekolekcje przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które trwały od 7 do 9 grudnia w Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu k/Poznania. Wygłosił je O. Krzysztof Ziętkowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. 8 grudnia po Mszy Świętej i modlitwie w “Godzinie łaski” zgromadziło się kilka osób na pierwszym spotkaniu. Tego dnia miało miejsce poświęcenie nowo wyrzeźbionej figury Róży Duchownej (wys.ok.1m).

Kolejny raz zgromadziliśmy się przy Maryi w następnym miesiącu 13 stycznia 2018 roku. Podczas tego spotkania ustaliliśmy, że będziemy spotykać się każdego 12. dnia miesiąca. Przez 12 poprzedzających dni przygotowujemy się do niego osobistą modlitwą.

Obecnie miejscem naszych spotkań jest Sanktuarium bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu, przy Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Maryi, których Założycielem jest bł. Edmund Bojanowski. We wspólnocie są osoby świeckie i konsekrowane. Spotkania rozpoczynamy wspólną modlitwą różańcową, po której jest Msza Święta i agapa połączona z formacją. Prelekcje prowadzone są przez zaproszonych gości, kapłanów oraz członków wspólnoty.

 Od jesieni 2018 roku po spotkaniu odbywa się także całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego roku świętujemy 13-ty lipca jako dzień ku czci Maryi Róży Duchownej, a 13. października łączymy się w Komunii Wynagradzającej. W naszej wspólnocie jest również grupa osób, która podejmuje nieustannie nowennę pompejańską w intencjach Róży Duchownej.

Coraz większe rozpowszechnianie kultu poprzez peregrynację figur Róży Duchownej zaowocowało przyjściem do Wspólnoty kolejnych osób. Wiele z nich miało pragnienie przyjęcia Maryi do swoich domów na stałe w znaku figury. Osoba ze Wspólnoty podjęła się wykonywania takich figur z gipsu. Figury są odlewane w trzech wysokościach: 15, 30 i 50 cm.

Naszą formację przeżywamy we Wspólnocie podczas comiesięcznych spotkań oraz corocznych rekolekcji.